Blog

Mustafa SANDAL Dön Dünya Diyor

admin

2 Ocak 2015

0

Mustafa Sandal Türk pop müziğin yaşayan efsanelerinden biri olarak anılmaya devam ediliyor. İlk albümü 1994 yılında “Suç Bende” isimli albümü ile merhaba demişti.Albümde yer alan “Bu kız beni görmeli”,”Suç Bende” ,” Beni Ağlatma” ve “Dokunsana” isimli parçaları ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapmış şarkıları çok çabuk sevilmeye başlanmıştı.1996 yılında piyasaya sürdüğü ikinci albümü “Gölgede Aynı” ismini taşıyordu. Bu albümünde de “Araba” , ” Denize Doğru” ,”Gidenlerden” gibi yine akılda kalıcı parçalara ile pop müziğinde daha çok önemli işlere adım atacağının altını çizmeye başlıyordu.

Bu Albümünden sonra 1998 yılında “Detay” isimli albümü ile piyasaya giriş yapan Mustafa Sandal sırası ile 200 yılında “Akışına Bırak” , 2002 yılında “Kop” ,2004 yılında “İste“, 2007 yılında “Devamı var” 2009’da “Karizma” dedi. 2012 ,2013 ve 2015 yıllarında sırası ile “Organik“, “Tesir Altında” ve “Ben Olsaydım” isimli albümlerine piyasaya süren Mustafa Sandal Pop müziğe yaptığı katkıları ve fiziksel özelliği ile de hayranlarının beğenisi devam ediyor. Albüm başarısı dışında Sinema filmlerinde yer alan ve Müziklerini yapan Sandal 1995 yılında Bay E isimli filmde Konuk oyuncu olarak yer aldı.2010 yılında New York’ta Beş Minare isimli filmde yer alan Sandal 2012 yılında “O Ses Türkiye” yarışmasında Jüri olarak yer aldı.

Şimdilerde Tv8’de yayınlanan “Rising Star” programında Jüri olarak görev alıyor.

Mustafa Sandal yeni Tek parçalık “Dön Dünya” isimli parçasını tüm müzik severler ile buluşturdu.Söz ve Müzik Burak Öksüzoğlu şarkının düzenlenmesini Seçkin Özer tarafından yapıldı.Yönetmen koltuğunda Nihat Odabaşı yer aldı.Mustafa Sandal Maxi single’ın da piyasaya sürüleceğinin sinyallerini verilen “Dön Dünya” isimli video klibi renkli görüntüleri ile sizlerle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir