Header

Arabesk cok sevılıyor

Arabesk cok sevılıyor

“Arabesk neden bu kadar çok ilgi görüyor?” sorusuna aslında verilebilecek birçok cevap var; çünkü herkes müzikten kendine geçeni alır. Ama sanırım ortak paydada tek bir neden yatıyor: HİSSETMEK. Arabesk şarkı, hem dinlerken hem de söylerken de ‘hissettiriyor’ kendini. En basitinden şarkı gürültülü, gereksiz detaylarla dolu olmadığı ve yavaş olduğu için o anlamlı sözler kulaktan sadece girmiyor, kendilerini anlamamızı, anlatılanı düşünmemizi de sağlıyor. Eğer sağlam bir müzikle de birleşmişse, o an o duygulara sahip olmasanız bile hissedebiliyorsunuz.

Ve son olarak, ben bu yazıyı yazdığım sırada Aleyna Tilki kendisinin bu şarkıdan sonra ‘Aleyna Baba’ olacağını söylediği Emrah Karaduman düetli arabesk şarkısını çıkardı. Daha doğrusu kendisinin değimiyle ‘yeni bir tarz yarattı’: Futurebesk! Yani, ‘gelecekçi arabesk’.

Demem o ki geçmişten veya gelecekten, nereden gelirse gelsin, hayatımıza arabesk daha da çok gireceğe benziyor. Fakat umarım sürekli geçmişten beslenmek ve eskiyi tekrar etmek yerine, onlar kadar sağlam yeni şarkılar olarak girer hayatımıza.

Bu uzun süreç içerisinde ‘arabesk zehirlenmesi’ yaşamamaya dikkat edin.

BENZER HABER & VİDEO ...

Responsive WordPress Theme Freetheme wordpress magazine responsive freetheme wordpress news responsive freeWORDPRESS PLUGIN PREMIUM FREE Download theme freeDownload html5 theme free - HTML templates Free